Norman Robins
Hrobka s vyhlídkou
Režie: Karel Nezveda
Inscenace v sobě míchá žánry detektivky, hororu a komedie. Vcelku běžný příběh se postupně mění a zaplétá do stále nejasnějších obrysů. To vše je podtrženo klasickým anglickým humorem a reáliemi starobylého anglického sídla se vším, co k tomu patří. Nechybí vraždy, láska, nečekané zvraty, slepé uličky i překvapivé rozuzlení.
[ nabídka ] ♦ více ♦
Franz Kafka, Vladimír Fanta
Zámek
Režie: Karel Nezveda
Ponurý a temný Kafkův svět je obrazem minulosti, přítomnosti a zřejmě i budoucnosti. Rozpoznáme nebezpečí nebo budeme nuceni prožít vše znova? Děsivý démon samoty a odcizení až na dřeň, koloběh strachu a boje s marností. Lze někomu věřit nebo je vše jen chorobná představa? Bojujeme s okolím a systémem nebo sami se sebou? Sen se mění ve skutečnost tak nepostřehnutelně, že mu musíme nezbytně podlehnout. Ale je to konec? Nebo začátek…?
♦ více ♦
Josef Kajetán Tyl
Tvrdohlavá žena
Režie: Josef Konrád
Typická Tylova lidová báchorka, kde, stejně jako například ve Strakonickém dudákovi, nadpřirozené bytosti pomáhají smrtelníkům a postrkují je nejprve do malérů a potom ke šťastnému konci.
[ nabídka ] ♦ více ♦
Jan Jílek
Kašpárek, Honza a zakletá princezna
Režie: Josef Konrád
Veselá nová pohádka na staré motivy. Loupežník Jozífek se marně pokouší získat ruku princezny Jasněnky, a tak se obrátí o pomoc na svoji tetičku - babu Jagu. Ta princeznu zakleje a odnese do Černého jezera, které hlídá drak. Naštěstí jsou tu kamarádi Kašpárek, Honza a hastrman, kteří se vydají princeznu zachránit. Kudy vedla jejich cesta, jaká nebezpečí na ně čekala a jak to nakonec všechno dopadlo? To se dozvíte z naší pohádky.
[ nabídka ] ♦ více ♦
Božena Šimková
Jak si princezna vzala draka
Režie: Václav Novák st.
V malém zámku malého království není vůbec veselo. Pana krále trápí pakostnice a princezna se nudí. Zato králův chráněnec Alfons dělá všechno možné, aby se králi zalíbil. A pak se proti královskému zámku objeví zčistajasna drak a chce princeznu...
[ nabídka ] ♦ více ♦